56 de pacienți au beneficiat de testări gratuite de glicemie și tensiune arterială la Spitalul Județean de Urgență Alba Iulia, cu ocazia Zilei Mondiale a Sănătății.
În parteneriat cu Consiliul Județean Alba, spitalul a marcat această zi printr-o acțiune dedicată prevenției și sănătății.
Activitățile au fost realizate de personalul medical al unității, subliniind importanța controalelor periodice și a prevenției în depistarea timpurie a afecțiunilor și în creșterea șanselor de vindecare.
Împreună pentru sănătate – pentru că sănătatea este o prioritate!