Testări gratuite de glicemie și tensiune arterială la Spitalul Județean de Urgență Alba Iulia

56 de pacienți au beneficiat de testări gratuite de glicemie și tensiune arterială la Spitalul Județean de Urgență Alba Iulia, cu ocazia Zilei Mondiale a Sănătății.

În parteneriat cu Consiliul Județean Alba, spitalul a marcat această zi printr-o acțiune dedicată prevenției și sănătății.

Activitățile au fost realizate de personalul medical al unității, subliniind importanța controalelor periodice și a prevenției în depistarea timpurie a afecțiunilor și în creșterea șanselor de vindecare.

Împreună pentru sănătate – pentru că sănătatea este o prioritate!